Odchudzanie z olejem kokosowym. To możliwe?

Odchudzanie z olejem kokosowym. To możliwe?

Największą zmorą kobiet jest zawsze kilka kilogramów za dużo tu i ówdzie. Bezskutecznie szukamy produktów, które mogą pomóc nam w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu, wciąż zmieniamy diety i wprowadzamy zupełnie niepotrzebne obostrzenia w swoim jadłospisie, które w większości są nieskuteczne. Produktem, wokół którego krąży wiele kontrowersji w kwestii odchudzania, jest olej kokosowy.

CZY OLEJ KOKOSOWY SPRAWDZA SIĘ W ODCHUDZANIU?

Mówi się, że najważniejsze w odchudzaniu jest wyeliminowanie z diety tłuszczu i ograniczenie kalorii. W końcu wszystko, co słodkie i tłuste, z reguły odkłada się w organizmie i powoduje otyłość. Nic bardziej mylnego. Brak tłuszczów i cukrów w diecie wcale nie przyczyni się do spektakularnego efektu chudnięcia, bo zarówno tłuszcze i cukry są niezbędnymi elementami, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ważniejsze jest, aby zwracać uwagę na to, jakie tłuszcze spożywamy i skąd czerpiemy kalorie.

Olej kokosowy to świetna alternatywa dla innych tłuszczów spożywczych, a to ze względu na jego skład. W większości olej ten składa się z nasyconych kwasów tłuszczowych (swoją drogą, owianych bardzo złą sławą), które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co charakterystyczne dla oleju kokosowego, kwasy tłuszczowe w nim zawarte to średnio łańcuchowe trójglicerydy, które nie odkładają się w organizmie, a dodatkowo zwiększają zużycie energii, co skutkuje zwiększenie spalania kalorii. Odmiennie od innych tłuszczów, trójglicerydy nie są zamieniane w tkankę tłuszczową, ale wykorzystywane do produkcji energii.

Oprócz tego, że olej kokosowy zawiera bezpieczne i korzystne nasycone kwasy tłuszczowe, jest również świetnym wspomagaczem w odchudzaniu z innych względów. Udowodniono, że spożywanie oleju kokosowego zmniejsza uczucie głodu. Spożywając olej kokosowy wraz z jedzeniem dłużej czujemy się syci i spożywamy nawet do kilkuset kalorii mniej w ciągu dnia.

Podsumowują, świetnie sprawdza się więc w odchudzaniu, ponieważ działa wielowymiarowo. Powoduje utratę wagi i sprawdza się szczególnie dobrze w walce z otyłością brzuszną, którą uważa się za najtrudniejszą do wyeliminowania.